Mažiausia šios prekės kaina per paskutines 30 dienų prieš dabartinį nukainavimą.
Kiekis | Vieneto kaina |
---|---|
Nuo 3 vnt. | 6,40 € |
Teniso stygos Pro's Pro Tec 1000 (12m) - natural
Aukštos kokybės sintetinės stygos užtikrinančios gerą galios ir energijos grąžos derinį iš kiekvieno smūgio, aukštą žaidimo komfortą ir ilgalaikį stygų tempimo parametrų išlaikymą. Speciali konstrukcija, naudojant kompozicinę mikropluošto technologiją kartu su nailono ir kopolimero mišiniu, padidina patvarumą.
Serijos numeris: | ST96951.1 |
Spalva: | Natūrali |
Stygų ilgis (m): | 12 |
Stygų profilis: | tolygus |
Struktūra: | multifilamentinė |
Sudėtis: | sintetinis |
Savybės: | komfortas, dinamika, tempimo parametrų išlaikymas |
Kaip išsirinkti teniso stygas?
Teniso pasaulyje vyrauja įsitikinimas, kad stygos – tai teniso raketės variklis. Tame yra nemažai tiesos. Nuo stygų rūšies ir tempimo jėgos, kuri yra matuojama kilogramais (maždaug 20–30 kg intervale) priklausys, kaip seksis žaisti tam tikra teniso rakete. Šiuo metu rinkoje vis dažniau siūloma įsigyti teniso rakečių be stygų. Taip yra todėl, kad kiekvienas tenisininkas turėtų pats pasirinkti tinkamas stygas ir jų tempimo jėgą. Įsigijus teniso raketę, dažnai rekomenduojama pakeisti gamyklines stygas (jeigu jos yra), nes dėl gamykloje įtemptų stygų (ir laiko, kuris praėjo nuo įtempimo) gali būti nepatogu žaisti tokia rakete, nors įsigyjant pasirodė, kad ji geriausiai atitiko žaidėjo įgūdžius. Renkantis stygas, būtina vadovautis jų elastingumu ir storiu. Paprastai gamintojas nurodo jėgą, su kuria jas rekomenduojama tempti. Pirmiausiai tai priklauso nuo raketės rėmo standumo. Stygas būtina dažnai ir reguliariai keisti. Stygų keitimo dažnumas visų pirma priklauso nuo jėgos, su kuria žaidžia tenisininkas, žaidimo intensyvumo, stygų storio, kamuoliuko tipo (dėl sunkių kamuoliukų dažniau nutrūksta stygos), atsitiktinumų (netikslūs smūgiai šalia raketės rėmo), stygų drėgmės (ypač jautrios įtrūkimams yra natūralios stygos iš gyvūnų žarnų). Paprastai stygas rekomenduojama keisti bent kartą per metus, net joms nenutrūkus. Taip yra todėl, kad per tą laiką jos praranda kai kurias savo savybes (pirmiausia elastingumą) dėl temperatūrų pokyčių ir nuolatinės įtampos, kuri dėl žaidimo poveikio gerokai sumažėja. Stygų nesirenkama pagal teniso raketę. Jas pasirenkame atsižvelgdami į žaidimo stilių ir savo pageidavimus.
Stygų rūšys
Atsižvelgus į pagaminimo medžiagą ir konstrukciją, stygos skirstomos į keletą rūšių. Pagal gamybai naudojamas medžiagas, stygas galima suskirstyti į mažiausiai komfortiškas (vadinamuosius „laidus“), komfortiškas, minkštas (poliesterio) ir sintetinės. Patogiausios, tačiau labai brangios, yra natūralios stygos, kurios taip pat yra mažiausiai patvarios. Konstrukciniu požiūriu stygas galima skirstyti į vienos ir kelių gyslų stygas (pastarosios yra labai patogios, pasižymi geru tinkamumu žaisti ir patvarumu). Šie variantai turi įvairių kombinacijų – nuo branduolio su vienos rūšies dangalu, su kelių rūšių dangalu, su papildomai suformuotu išoriniu dangalu (pvz., šešiakampio formos) iki kelių skirtingų medžiagų, naudojamų toje pačioje stygoje.
Stygų įtempimo jėga
Stygų įtempimo jėga yra svarbi norint justi kontrolę ir smūgių jėgą, stygų lankstumą ir patvarumą. Dėl mažesnės įtempimo jėgos jos geriau slopina vibracijas ir tampa lankstesnės. Sukuriamas „batuto efektas“, kuris padidina smūgio jėgą ir sumažina kontrolę. Jėgos padidinimas sukelia atvirkštines reakcijas.
Stygų skersmuo
Pirmiausiai stygų skersmuo veikia jų patvarumą ir lankstumą. Matuojamas milimetrais ir siekia 1,1–1,4 mm.
Stygų savybės atsižvelgus į storį:
1. Kuo storesnės stygos, tuo patvaresnės jos yra, tačiau jėgos, kontrolės, jutimo ir komforto sąskaita.
2. Plonesnės stygos užtikrina geresnį komfortą, jutimą, kontrolę, neigiamų vibracijų slopinimą ir smūgio jėgą.
Žaidėjai, mėgstantys sukamuosius smūgius, turėtų naudoti plonesnes stygas, nes kuo plonesnės stygos, tuo lengviau bus kamuoliukui suktis. Verta paminėti, kad renkantis stygų storį būtina atsižvelgti į stygų skaičių (stygų tinklą), nes esant didesniam stygų skaičiui, plonesnės stygos bus geresnės.
Stygų tinkamumas žaisti ir patvarumas
Nemažai gamintojų žymi stygų tinkamumą žaisti (playability) ir patvarumą (durability). Deja, kuo stygos yra tinkamesnės žaisti (lankstesnės, patogesnės, su gera dinamika), tuo mažiau patvarios. Monofilamentinės, storos stygos pasižymi didžiausiu patvarumu. Plonos, kelių gyslų ir natūralios stygos pasižymi didžiausiu tinkamumu žaisti. Visos šiuo metu rinkoje siūlomos stygos suderina šiuos du parametrus ir sukuria tam tikrą kompromisą tarp tinkamumo žaisti bei patvarumo. Rinkoje nėra tokių stygų, kurios pasižymėtų ir išskirtiniu tinkamumu žaisti, ir patvarumu.
Taisyklės, kurių rekomenduojamas laikytis tempiant naujas stygas
1. Plonesnės stygos labiau orientuotos į sukimą.
2. Minkštesnės stygos slopina vibracijas geriau nei kietos stygos.
3. Plonesnės ar elastingesnės stygos suteikia kamuoliukui greičio.
4. Esant didesniam stygų skaičiui, plonesnės stygos bus geresnės.
5. Mažesniams rakečių lankams geriau rinktis plonesnes stygas.
6. Standiems rėmams nerekomenduojama naudoti labai kietų ir storų stygų.
7. Briaunuoto paviršiaus stygos suteikia kamuoliukui didesnę rotaciją.
8. Kietos, monofilamentinės stygos padidina patvarumą.
9. Multifilamentinės (daugiagyslės) stygos yra patogesnės, bet mažiau patvarios.
10. Elastingos stygos užtikrina geresnį pagreitį nei kietos stygos.
11. Tankesnis raketės stygų tinklas, pavyzdžiui, 18/20, padidina kontrolę, tačiau sumažina smūgių dinamiką ir susilpnina rotaciją.
12. Retesnis raketės stygų tinklas, pvz., 16/19, padidina smūgių dinamiką, stiprumą ir kamuoliuko rotaciją, tačiau sumažina – kontrolę.
13. Didesnis teniso raketės lankas padės padidinti kamuoliuko dinamiką ir rotaciją jo kontrolės sąskaita.
14. Stipriau įtemptos teniso raketės stygos suteikia daugiau kamuoliuko kontrolės, tačiau sumažina jėgą, dinamiką ir rotaciją. Be to, sumažėja žaidimo komfortas.
15. Mažiau įtemptos teniso raketės stygos sumažina kamuolio kontrolę. Tačiau pasiekiama didesnė smūgio dinamika ir rotacija, nes kamuoliukas ilgiau laikosi ant stygų ir labiau „įsiskverbia“ į raketę.