Nemokamas pristatymas nuo 129 €
Nemokamas pristatymas nuo 129 €
Grąžinimas iki 30 dienų
Grąžinimas iki 30 dienų
Virš 17.000 prekių
Virš 17.000 prekių

Badmintonas

Badmintono istorija ir populiarumas

Badmintonas pirmą kartą buvo žaistas Indijoje, kur jis iš pradžių buvo žinomas kaip "poona". Žaidimas buvo populiarus tarp britų armijos karininkų, dislokuotų Indijoje XIX amžiuje. Žaista su specialiomis pirštinėmis mušant skraiduką, ir tik 1873 m. buvo pasiūlyta pirštines pakeisti raketėmis. Netrukus žaidimas buvo perkeltas į Angliją, kur įgijo populiarumą tarp aristokratijos. Tik po 20 metų Glosteršyre buvo įkurtas pirmasis badmintono klubas, o 1934 metais – Tarptautinė badmintono federacija (BWF).

Ši rakečių sporto šaka šiuo metu labai populiarėja. Azijoje ji laikoma nacionaline sporto šaka tokiose šalyse kaip Kinija, Indonezija ir Malaizija, o Europoje ir Šiaurės Amerikoje ji sulaukia vis daugiau gerbėjų.

Badmintono taisyklės

Badmintonas tai žaidimas dviem ar keturiems žaidėjams. Vienetų mačai žaidžiami tarp dviejų žaidėjų, o dvejetų – tarp dviejų komandų po du žaidėjus.

Žaidimas pradedamas vieno žaidėjo arba vienos iš komandų padavimu įstrižai. Padavimas turi būti atliekamas iš padavimo zonos, o skraidukas turi perlekti per tinklą į varžovo žaidimo lauką. Žaidėjas arba komanda, laimėjusi paskutinį tašką, įgauna teisę padavimui. Smūgių metu žaidėjai turi permesti skraiduką į kitą tinklo pusę prieš jam paliečiant dangą, tai galima padaryti tik vienu smūgiu.

Tinklas padalija aikštę į dvi lygias dalis ir pakabinamas 155 cm aukštyje iš kraštų ir 152 cm aukštyje per vidurį. Badmintono aikštelės matmenys: 13,40 m x 6,10 m.

Kalbant apie taškų skaičiavimą, žaidžiama iki dviejų laimėtų setų iki 21 taško. Setais esant 1:1, trečiasis setas žaidžiamas iki 21 taško. Esant rezultatui 20:20 žaidžiama iki dviejų taškų persvaros, tačiau jei rezultatas yra 29:29, setą laimi 30 taškų surinkęs asmuo ar pora.

Ko reikia norint žaisti badmintoną?

Badmintonui reikalinga raketė ir skraidukai. Be šių dviejų dalykų neįmanoma pradėti žaidimo. Taip pat verta įsigyti gerus salės batus, kurie stabilizuoja kulkšnį. Na ir patogi apranga. Visai naudingos bus riešų ar galvos apvijos, o taip pat rankšluostis.

Kokią badmintono raketę rinktis?

Mūsų pasiūlyme yra badmintono raketės pradedantiesiems, pažengusiems ir profesionalams. Rinkdamiesi raketę atkreipkite dėmesį į tokius parametrus kaip: lanko forma, standumas, svoris, rankenos dydis, balansas ir pagaminimo medžiaga. Maksimalus badmintono raketės ilgis – 68 cm, plotis – 23 cm.

Žaidėjai, kurie tik pradeda savo nuotykius su šia sporto šaka, turėtų rinktis lanksčias arba vidutinio lankstumo raketes su mažesniu svoriu. Tai padės greičiau atlikti smūgį ir efektyviau manevruoti. Verta rinktis raketę iš grafito ar grafito kompozito, nes jos, skirtingai nei aliuminio raketės, yra patogesnės ir patvaresnės.

Pažengę žaidėjai renkasi raketes, atitinkančias jų žaidimo stilių, tačiau jos visada yra pagamintos iš geriausios medžiagos, t.y., grafito. Žaidėjas, mėgstantis agresyvų žaidimą, greičiausiai pasirinks kietesnę raketę su balansu link lanko – tokios savybės užtikrina stipresnius smūgius. Žaidėjas, mėgstantis gynybinį žaidimą, pasirinks lankstų rėmą su balansu link rankenos, kad pagerintų raketės manevringumą.

Badmintono skraidukai

Badmintono skraidukai būna dviejų tipų – plunksniniai ir sintetiniai (nailoniniai). Turnyruose naudojami plunksniniai skraidukai pasižymi labai nuspėjama ir stabilia skrydžio trajektorija. Nailono skraidukai pasižymi silpnesnėmis savybėmis, tačiau yra pigesni ir patvaresni. Abiejų tipų skraidukai būna skirtingo greičio. Esant žemesnei temperatūrai, turėtume rinktis greitesnį skraiduką, o kai šilta – lėtesnį.

Badmintono bateliai – kokius rinktis?

Šiam sportui būdingas greitas startavimas, stabdymas, posūkiai ir šuoliai, todėl badmintono avalynė pirmiausia turėtų turėti tinkamą amortizaciją. Be to, pėdos ir kulkšnies atrama turi užtikrinti pakankamą stabilumą, kad būtų išvengta traumų. Badmintono batai taip pat turi būti lengvi, kad žaidėjas galėtų greitai judėti. Siūlome daugybę badmintono batelių modelių, kurie atitiks net išrankiausio žaidėjo reikalavimus.

Badmintono aksesuarai

Ieškote badmintono aksesuarų? Esate tinkamoje vietoje. Siūlome platų badmintono aksesuarų asortimentą, įskaitant: badmintono stygas, krepšius, viršutines ir pagrindines koto apvijas, riešines bei rankšluosčius.

Jūs pateikiate užsakymą ES registruotos įmonės vardu, todėl mūsų parduotuvėje kainos Jūsų užsakymui rodomos be PVM. Atlikę užsakymą, kartu su prekėmis gausite sąskaitą-faktūrą su priskaičiuotu 0% PVM.