Nemokamas pristatymas nuo 129 €
Nemokamas pristatymas nuo 129 €
Grąžinimas iki 30 dienų
Grąžinimas iki 30 dienų
Virš 17.000 prekių
Virš 17.000 prekių

Ponios ir ponai! sveiki atvykę į Australian Open!

Pradedame dar vieną teniso sezoną ir kaip visada kartu su saule keliaujame į Australiją! Šiais metais Australian Open žada mums dar daugiau įspūdžių nei anksčiau! Liko vos kelios savaitės, kad įsitikintume, ar Novakas Džokovičius iškovos 10-ąjį titulą savo mėgstamiausiame turnyre ir susilygins su neprilygstamu Rafaeliu Nadaliu pagal Didžiojo kirčio titulų skaičių. Ar moterų pasaulio reitingo  lyderė lenkė Iga Świątek parodys tokią pat fenomenalią formą kaip ir praėjusiais metais ir laimės dar vieną Grand Slam čempionatą? Nekantriai laukiame!

Pasaulio teniso čempionatas

Kaip žinoma, Australian Open turnyras, vykstantis sausio antroje pusėje  Melburno kortuose, yra vienas prestižiškiausių teniso turnyrų pasaulyje, kartu su Wimbledon, Roland Garros ir US Open sudarantis taip vadinamąjį Didįjį Kirtį. Tačiau ar kas nors susimąstė, kas ir kada nusprendė, kur vyks įspūdingiausios teniso rungtynės? Ir kodėl teniso turnyrams buvo priimtas tipiškas bridžo terminas „didysis kirtis“? Mes išsprendėme šiuos galvosūkius.

XX amžiaus pradžioje, populiarėjant tenisui, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos teniso asociacijos, tame tarpe ir su Australijos teniso asociacija, įkūrė Tarptautinę teniso federaciją, kurios pirmasis susirinkimas įvyko 1913 m. Tada buvo įsteigti trys turnyrai, kurie buvo pavadinti „Pasaulio čempionatais“: World Grass Court Championships, žaidžiamas Vimbldono žolės aikštelėse, World Hard Court Championships, žaidžiamas ant Paryžiaus molio kortų bei World Covered Court Championships, žaidžiamas ant medinės dangos. Tačiau paaiškėjus, kad World Covered Court Championships nepritraukė gerų žaidėjų, o savo ruožtu vis sėkmingiau vystėsi Amerikos ir Australijos tenisas, buvo imtasi pokyčių – anksčiau įsteigti 3 turnyrai buvo atšaukti, o vietoje jų paskelbti Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Australijos ir JAV čempionatai.

Nuo žaidimo kortomis iki teniso

Terminas „Didysis Kirtis“ kilęs iš bridžo ir reiškia laimėjimą per visus įmanomus dalijimus. Pirmą kartą teniso kontekste jis buvo panaudotas 1933 m., kai australas Jackas Crawfordas laimėjo Australijos, Prancūzijos ir Vimbldono čempionatus ir pateko į Jungtinių Valstijų čempionato finalą, kuriame žaidė prieš prieš britą Fredą Perry. Finalo išvakarėse žurnalistas Johnas Kieranas, aistringas bridžo žaidėjas, laikraštyje „New York Times“ rašė, kad „Jei Crawfordas šiandien įveiks Perry, tai bus kažkas panašaus į „Didžiojo kirčio“ turnyrą aikštėse. pirmasis žaidėjas, laimėjęs keturis titulus (nors ir ne tais pačiais kalendoriniais metais). Ši frazė vėliau tapo įprasta ir dabar vartojama kalbant apie keturis prestižiškiausius pasaulio teniso turnyrus.

Australian Open – Happy Slam

„Australian Open“ tai pirmasis kiekvienų metų „Didžiojo kirčio“ turnyras, žaidžiamas Melbourne Park kortuose, Australijoje. Turnyre vyksta vyrų ir moterų vienetų, vyrų, moterų ir mišrių dvejetų varžybos, jaunių čempionatas, varžybos ant vežimėlių, o taip pat teniso legendų ir parodomosios rungtynės.

Inauguracinis šio turnyro renginys buvo surengtas 1905 m. lapkritį ant Warehouseman's Cricket Ground žolės kortų Melburne. Nuo 1988 m. AO žaidžiamas Melburno parke išskirtinės mėlynos spalvos kietos dangos kortuose.

Kartais vadinamas „Azijos/Ramiojo vandenyno Grand Slam“, AO tapo žinomas dėl savo modernumo – tai pirmasis „Grand Slam“ turnyras, kuriame buvo žaidžiama uždarose patalpose ir pagrindiniuose kortuose buvo įrengti stumdomi stogai, apsaugantys nuo lietaus ir pūslėjančio karščio. Tai taip pat pirmasis „Grand Slam“ turnyras, kuriame vyksta vyrų vienetų finalai naktinėje sesijoje, ir pirmasis, kuriame įvestas elektroninis linijos teisėjų iškvietimas naudojant patobulintą „Hawk-Eye“ technologijos versiją.

„Australian Open“ dažnai vadinamas „Happy Slam“, nes daugumai žaidėjų tai tiesiog maloniausias turnyras. Visų pirma, AO yra pirmasis einamųjų metų „Grand Slam“ turnyras, todėl žaidėjai yra švieži ir pasiruošę pradėti sezoną. Traumos dažniausiai atsiranda sezonui įsibėgėjus, o Melburne žaidėjai yra švieži, puikios formos ir pasiruošę pradėti naują sezoną. Be to, žaidėjai taip pat mėgsta aikštelių lokalizaciją. Skirtingai nuo Paryžiaus, Londono ar Niujorko, Melburno miestas mažiau perpildytas ir daug patogesnis lankytojams. Asmuo, pirmą kartą pavartojęs terminą „Happy Slam“ Australijos atvirajame čempionate, buvo ne kas kitas, o Rogeris Federeris – žinomas dėl to, kad į Australiją dažnai atvykdavo su visa šeima jau per Kalėdas!

AO čempionai ir čempionės

Dėl Australijos geografinio atokumo bei artumo švenčių laikotarpiui, XX amžiaus pradžioje į turnyrą patekdavo labai nedaug užsienio žaidėjų. 1920-aisiais kelionė laivu iš Europos į Australiją truko apie 45 dienas. Netgi septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose, kai kelionės buvo ne tokios sudėtingos, geriausi žaidėjai, tokie kaip Manuelis Santana, Janas Kodešas ir Björnas Borgas, atvykdavo į Australiją labai retai arba išvis neatvykdavo. Iki devintojo dešimtmečio vidurio turnyre vis žaidė mažai geriausių žaidėjų, bet nuo tada jis tapo vienu didžiausių sporto renginių Pietų pusrutulyje ir lankomiausiu Didžiojo kirčio turnyru.

1988 metais turnyras pirmą kartą buvo surengtas Flinders parke (vėliau pervadintas į Melbourne Park). Turnyro vietos pakeitimas lėmė ir aikštelių dangos pasikeitimą iš žolės į kietą. Verta paminėti, kad vienintelis žaidėjas, kuris laimėjo turnyrą tiek ant žolės, tiek ant kietos dangos, buvo Matsas Wilanderis.

Neabejotinas atvirosios eros AO čempionas yra Novakas Džokovičius, laimėjęs daugiausiai vienetų titulų šiame turnyre – net devynis. Roy'us Emersonas ir Rogeris Federeris Australijoje laimėjo šešis kartus. Serena Williams yra iškovojusi daugiausiai pergalių Australijos atvirojo čempionato moterų vienetų varžybose - septynis.

AO 2023 – bus reikalų

Visi ženklai danguje ir žemėje rodo, kad „Australian Open 2023“ vyrų vienetų nugalėtoju taps Novakas Džokovičius, o moterų vienetų varžybose – Iga Świątek.

Tiesa, čempiono titulą gina Rafaelis Nadalis, tačiau dėl ispano sportinės formos kyla abejonių. Jei Nadaliui netrukdys traumos, jis tikrai bus favoritas patekti į finalą. Casperas Ruudas taip pat yra įdomus pretendentas į „Australian Open“ nugalėtojo titulą. Daniilas Medvedevas pasiekė du ankstesnius „Australian Open“ finalus, tačiau pernai jam buvo atlikta operacija, todėl triumfas šiame renginyje neatrodo labai tikėtinas.

Kalbant apie „Australian Open 2023“ moterų vienetų prognozes, neabejotina favoritė yra Iga Świątek. Lenkė pernai pateko į Australijos atvirojo čempionato pusfinalį ir buvo labai nusivylusi pralaimėjimu Daniellei Collins. Tačiau kitais mėnesiais Światek demonstravo puikią formą ir laimėjo „Double Sunshine“, o vėliau „French Open“ ir „US Open“ turnyrus. Sunku rasti įtikinamų argumentų, kad viena iš žaidėjų nugalės Igą Świątek, kuri yra nuosekliausia WTA turo žaidėja, 2022 m. užfiksavusi rekordą – 67 pergales ir tik 9 pralaimėtas rungtynes. Tačiau jei per kokį nors stebuklą Iga Australijoje nelaimės „Didžiojo kirčio“ titulo, tai gali būti Caroline Garcia ar Simona Halep, nors virš pastarosios tvyro teigiamo draudžiamos medžiagos testo juodas debesis. Taip pat verta prisiminti Ons Jabeur, kuri pernai pasiekė du finalus, tačiau juos pralaimėjo ir tikrai tikisi, kad 2023-ieji jai bus dar geresni – visai realu, kad naują sezoną ji norėtų pradėti pergale „Australian Open“ turnyre.

Skaityti daugiau

Laukus, pažymėtus *, būtina užpildyti

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strefa Tenisa Sp. z o.o. Sp. K.

Jūs pateikiate užsakymą ES registruotos įmonės vardu, todėl mūsų parduotuvėje kainos Jūsų užsakymui rodomos be PVM. Atlikę užsakymą, kartu su prekėmis gausite sąskaitą-faktūrą su priskaičiuotu 0% PVM.