Kaip pasirinkti tinkamą teniso avalynę

Sportinės avalynės pasirinkimas yra toks platus, kad kartais neįmanoma greitai išsirinkti kokybiškos avalynės. Tai galioja ir teniso batams, kurie gali atitikti kiekvieno lygio individualius tenisininkų poreikius. Atspirties taškas renkantis teniso batus yra Jūsų lūkesčiai, tačiau apie viską iš eilės...

 

Išsirinkti teniso batus nėra taip paprasta, kaip tai gali pasirodyti iš pradžių. Pirmiausia tai lemia labai skirtingi reikalavimai, kuriuos kelia tiek pradedantieji, tiek pažengę žaidėjai. Tenisas – tai reikli ir didele traumų rizika pasižyminti sporto šaka, todėl verta pasirūpinti tinkama kojų apsauga ir komfortu. Teniso batai yra vienas iš dviejų pagrindinių šios sporto šakos elementų (antras – tai teniso raketė).

Tenisas – tai dinamiškas žaidimas, kurį žaidžiant daug judama ir nuolat keičiamos judėjimo kryptys. Žaidėjai rinkdamiesi teniso batus, kelia vieną pagrindinį klausimą – ar verta investuoti į profesionalius batus, ar vis dėlto rinktis tradicinę sportinę avalynę. Būtina atsiminti, kad ne visos kojos yra vienodos, ne visi tenisą žaidžia vienodai, ne visi varžosi ant tos pačios dangos. Gebėjimo pasirinkti tinkamą avalynę pagrindą sudaro minėtų savybių individualus įvertinamas. Taigi susipažinkime su teniso bato sandarą ir padų rūšimis. Turėdami šią informaciją, Jūs tikrai pasirinksite teisingai.

1. Kaip išrinkti padą

Kokio pado teniso batus rinktis priklauso nuo to, kokios dangos aikštyne dažniausiai žaidžiate. Skiriami trijų rūšių teniso batai: kietajai dangai, gruntui arba žolei.

Kietoji danga - Batai skirti žaisti ant šios dangos suprojektuoti mąstant apie patvarumą, nes kieti batai bus naudingesni. Jie pasižymi standžiu aulu ir padu, kurie yra atsparūs dažnam „stop-and-go“ judesiui. Jie turi daugybę amortizatorių, padedančių sugerti smūgį kietos dangos aikštelėse, ir lanksčius griovelius, palengvinančius natūralų judėjimą. Kalbant apie teniso batus kietajai dangai, vienas jų privalumų būtų universalus padas – juos avėdami taip pat galite žaisti ant grunto dangos ar žolės. Teniso batai su universaliu padu skirtingai žymimi. Pavyzdžiui, bendrovė „Nike“ paprastai žymi tokius batus santrumpa „HC“, tačiau tai nėra standartas. Mūsų parduotuvėje nustatę atitinkamą filtrą, pasirinksite tinkamą pado rūšį. Čia rasite visus teniso batus su universaliu padu: Universalaus pado teniso batai.

podeszwa-uniwersalna

 

 

Grunto danga - Teniso batai grunto dangai turi specialų protektorių (dar vadinamą „eglute“),kuris užtikrina labai gerą sukibimą. Protektoriaus dizainas lemia, kad jis nekaupia grunto ir yra lengvai išvalomas. Be to, teniso batai grunto dangai turi tiksliai priglundančią viršutinę dalį ir  sutvirtintus   šonus. Taip siekiama geriau stabilizuoti koją ant dangos, pirmiausiai  slydimų link kamuoliuko metu. Šios rūšies teniso batai yra pažymėti prierašu „Clay“. Čia   rasite   visus   teniso   batus   gruntodangai: Teniso batai grunto dangai.

podeszwa-na-maczke69VgbhjGyVZQB

 

 

Žolės danga – žolės dangai skirtų batų padas yra plokštesnis nei kitų aprašytų avalynės rūšių ir jame yra dešimtys mažų guminių smeigių, kad būtų užtikrintas geras sukibimas net ant šlapios žolės. Jie pagaminti iš nežymimosios gumos ir yra daug elastingesni. Dėl nedidelio žolės dangos kiekios mūsų šalyje, šių batų pasiūla yra ribota. Patikrinkite: Teniso bateliai žolės dangai.

podeszwa-dywanowa

 

 

2. Teniso batų tinkamas prisiderinimas

Batų  tinkamas  prisiderinimas – tai esminis reikalavimas, į kurį būtina atsižvelgti prieš pirkimą. Jie negali būti nei per maži, nei per laisvi, nebent kiek laisvoki kojų pirštuose (iki 0,5cm), patogūs centrinėje pėdos dalyje ir tvirtu užkulniu, ant kurio neslysta koja. Matuojant svarbu, kad nebūtų skausmo, diskomforto ar nutrynimų, nes žaidžiant šios problemos tik paaštrės. Teniso batai turi atitikti pėdos plotį, tinkamai amortizuoti pėdos skliautą. Matuojant verta vilkėti sportines kojines, nes jos yra storesnės nei įprastos. Norint įvertinti batą, kaip jis pasiteisins žaidimo metu, vertėtų atlikti keletą dinamiškų judesių ir šuolių. Norint priimti teisingą sprendimą, rekomenduojama pamatuoti keletą to paties modelio dydžių. Siekiant didesnio patogumo ar geresnio prigludimo, verta naudoti įtvarą arba specialius vidpadžius.

Svarbu! Internetinėje parduotuvėje „Tennis-zone” įsigytas prekes galite grąžinti net per 30 dienų nuo pirkimo datos. Įsigijus netinkamą dydį, galite grąžinti netikusią prekę ir  pasirinkti tinkamo dydžio batų porą. 
Ženkite toliau ir išsirinkite tinkamiausią avalynę.
 
 
 

 

 

Laukus, pažymėtus *, būtina užpildyti

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strefa Tenisa Sp. z o.o. Sp. K.

Susijusios prekės
IŠPARDAVIMAS
Teniso batai vyrams Asics Solution Speed FF Clay L.E. - black/rich gold
Teniso batai vyrams Asics Solution Speed FF Clay L.E. - black/rich gold

Teniso batai vyrams
Asics Solution Speed FF Clay L.E. - black/rich gold

150,00 €
96,40 €
Sutaupote 36%
Pasiekiami dydžiai:
IŠPARDAVIMAS
Teniso batai moterims Babolat Propulse Fury Clay Women - sky blue/pink
Teniso batai moterims Babolat Propulse Fury Clay Women - sky blue/pink

Teniso batai moterims
Babolat Propulse Fury Clay Women - sky blue/pink

137,00 €
81,90 €
Sutaupote 41%
Pasiekiami dydžiai:
IŠPARDAVIMAS
Teniso batai vyrams Nike Air Zoom Vapor X Clay - black/white/bright crimson
Teniso batai vyrams Nike Air Zoom Vapor X Clay - black/white/bright crimson

Teniso batai vyrams
Nike Air Zoom Vapor X Clay - black/white/bright crimson

136,00 €
91,90 €
Sutaupote 33%
Pasiekiami dydžiai:
IŠPARDAVIMAS
Teniso batai vyrams Asics Gel-Resolution 7 Clay - illusion blue/silver
Teniso batai vyrams Asics Gel-Resolution 7 Clay - illusion blue/silver

Teniso batai vyrams
Asics Gel-Resolution 7 Clay - illusion blue/silver

130,00 €
91,90 €
Sutaupote 30%
Pasiekiami dydžiai:
IŠPARDAVIMAS
Teniso batai vyrams Nike Court Air Zoom Zero Clay - black/white/black
Teniso batai vyrams Nike Court Air Zoom Zero Clay - black/white/black

Teniso batai vyrams
Nike Court Air Zoom Zero Clay - black/white/black

115,00 €
73,40 €
Sutaupote 37%
Pasiekiami dydžiai: