Į ką būtina atsižvelgti renkantis teniso raketę

Tinkamos teniso raketės išrinkimas yra pirmasis iššūkis, su kuriuo tenka susidurti nusprendus žaisti tenisą. Nesvarbu, ar perkate pirmą teniso raketę gyvenime, ar renkatės tobulesnį modelį – šis sprendimas gali pasirodyti sunkus. Todėl norėdami padėti priimti teisingą sprendimą, pateikiame bendrąsias teniso raketės savybes ir atskirų parametrų įtaką žaidimo našumui.

Tinkamos raketės išrinkimas tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti sudėtingas.

Svarbiausi yra keturi aspektai, į kuriuos būtina atsižvelgti, priimant galutinį sprendimą, t. y. svoris, galvos paviršius, balansas, medžiaga, iš kurios pagaminta raketė, ir rankenos dydis. Toliau turėtumėte pagalvoti apie tokius parametrus kaip rėmo tvirtumas arba vadinamasis „swing weight“.

1. Teniso raketės svoris

Teniso raketės suaugusiesiems svoris svyruoja tarp 200–300 gramų. Šis parametras pirmiausia atsako už stabilumą. Pradedančiajam verta rinktis lengvą raketę, kad būtų paprasčiau ja manevruoti ir įvaldyti žaidimo techniką. Lengva įranga taip pat reiškia, kad rankai atitenka mažesnė apkrova. Pradedantiesiems tenisininkams rekomenduojamos raketės, sveriančios 270–285 gramų, o moterims dar lengvesnės – 260–270 gramai. Augant raketės svoriui, auga ir rėmo stabilumas, todėl kiek pažengus, verta rinktis 280–300 gramus sveriančią teniso raketę.

2. Teniso raketės lanko dydis

Teniso raketė generuoja jėgą iš lanko, todėl iš pradžių jos paviršius turėtų būti didelis – bent 100 kvadratinių colių (645 cm²), tačiau geriausiai tiktų 102 coliai (660 cm²) arba 105 coliai (675 cm²). Didesnis lankas – tai didesnė jėga, o svarbiausia – platesnis švaraus pataikymo laukas („atleidžiantis“ daugiau klaidų). Žaidimui tobulėjant, rekomenduojama rinktis 100 colių ir mažesnes raketes dėl kamuoliuko jutimo ir kontrolės.

 

3. Pagaminimo medžiaga

Aktualiausias klausimas pradedantiems tenisininkams todėl, kad medžiaga, iš kurios buvo pagaminta teniso raketė, lemia jos kainą. Už kokybę reikia mokėti daugiau ir tai galioja ne tik teniso pasaulyje. Teniso raketės gaminamos iš aliuminio, grafitinio kompozito arba grafito. Pirmasis variantas yra pats prasčiausias, nebent tenisas Jums būtų vienkartinė pramoga. Aliuminio raketės yra nepatvarios ir gerokai apkrauna ranką. Ilgalaikis aliuminio rakečių naudojimas gali sukelti traumų, dėl kurių negalėsite žaisti teniso. Grafitinio kompozito teniso raketės tai tarpinis variantas, nes kai kurios jų dalys pagamintos iš aliuminio, tačiau pagrindiniai elementai – iš grafito, pasižyminčio geresnėmis savybėmis. Jos yra pigesnės nei grafito raketės, kurios neabejotinai yra didesnės jėgos, kontrolės, žaidimo komforto ir, svarbiausia, sveikatos garantija. Teniso raketės, pagamintos iš grafito, yra brangiausios, tačiau verta investuoti ir nesijaudinti dėl savo sveikatos. Naujausiuose grafito teniso rakečių modeliuose, kuriuos reklamuoja žinomiausi tenisininkai, dažnai yra naujų, raketes patobulinančių technologijų. Peržiūrėkite naujausias grafito teniso raketes. Tų pačių teniso rakečių senesnių modelių galima įsigyti už patrauklią kainą išpardavimų metu. Peržiūrėkite išparduodamas grafito teniso raketes.

 

4. Koto storis

Kaip pažengę bebūtumėte, informacija apie koto storį yra esminė, tačiau daugelis žmonių nesąmoningai pamiršta šį aspektą. Tinkamai parinkta rankena ne tik sumažina rankos traumos riziką, bet ir užtikrina patogų sukibimą bei raketės jutimą. Sena taisyklė sako, kad teisingas gniaužtas yra toks, kuriame tarp nykščio ir ilgiausio rankos piršto telpa kitos rankos rodomasis pirštas. Griebdami raketę ranka (geriausiai Forehand Grip technika) ir suspaudę ranką ant koto, tarp pirštų galiuko ir rankos susidaro tarpas. Į jį dedame kitos rankos rodomąjį pirštą. Jei jis ten telpa, koto dydis yra geras. Jeigu lieka daug laisvo ploto – dydis per didelis, jei pirštas netelpa – dydis per mažas. Renkantis rankenos dydį atsižvelgiama tik į rankos dydį, o ne į ūgį.

Daugiau apie tai, kaip išsirinkti tinkamą koto dydį, sužinosite perskaitę mūsų straipsnį: „Teniso raketės koto dydis – kaip matuoti?“

5. Teniso raketės rėmo standumas

Standumas nurodo rėmo deformacijos laipsnį rėmo ir kamuoliuko kontakto metu. Šis parametras matuojamas RA vienetais. Standesnės teniso raketės generuoja stipresnius smūgius, tačiau, kita vertus, daugiau vibracijų perduodama riešui. Lanksčios raketės užtikrina didesnę kamuoliuko kontrolę ir mažiau apkrauna riešą. Skiriamos trys rakečių tvirtumo grupės: lankstūs rėmai (< 60 RA), vidutiniškai lankstūs rėmai (60–69 RA) ir standūs rėmai (> 70 RA).

6.Teniso raketės balansas

Teniso raketės balansas dar vadinamas pusiausvyra, žymi vietą, kuriame yra teniso raketės svorio centras. Žymimas milimetrais (mm) arba centimetrais (cm) ir matuojamas nuo rankenos iki svorio centro. Apie balansą į rankeną (HL – „Head Light“) kalbame tada, kai šis atstumas siekia iki 325 mm, neutralų balansą, kai jis yra 325–335 („E – Even“), o jei jis yra didesnis nei 335 mm, raketė yra subalansuota į galvą. Balansas, pasislinkęs link galvos (HH – „Heavy Heavy“), leidžia generuoti stipresnį smūgį. Balansas į rankenos pusę palengvina manevringumą ir kontrolę. Pradedantiesiems (su trumpu mostu) rekomenduojamos neutralaus balanso raketės arba lengvai subalansuotos į galvą, kad smūgiai būtų dinamiški. Atkreipkite dėmesį, kad paprastai nurodomas rakečių be stygų balansas; rakečių su stygomis balansas pasislinks apie 10 mm galvos link.

7. Swingweight

Tai yra tikrasis teniso raketės svorio jausmas mosto ir smūgio metu. Šį parametrą sudaro atstojamoji jėga ir jos pasiskirstymas raketėje, rėmo balansas ir aerodinamika (kuriai įtakos turi galvos storis, forma ir dydis). Kuo didesnis indeksas, tuo didesnė inercija ir rakete sunkiau manevruoti, tačiau sugeneruojama daugiau jėgos (dėl didesnio greičio).

Žymės: Teniso raketės

Laukus, pažymėtus *, būtina užpildyti

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Strefa Tenisa Sp. z o.o. Sp. K.

Susijusios prekės
IŠPARDAVIMAS
Raketė suaugusiems Wilson Ultra 100L CAMO
Raketė suaugusiems Wilson Ultra 100L CAMO

Raketė suaugusiems
Wilson Ultra 100L CAMO

205,00 €
137,90 €
Sutaupote 33%
Pasiekiami dydžiai:
Teniso raketė Babolat Pure Aero 2019 + stygos + tempimas
Teniso raketė Babolat Pure Aero 2019 + stygos + tempimas

Teniso raketė
Babolat Pure Aero 2019 + stygos + tempimas

230,00 €
194,90 €
Sutaupote 16%
Pasiekiami dydžiai:
IŠPARDAVIMAS
Raketė suaugusiems Head Graphene 360 Instinct MP
Raketė suaugusiems Head Graphene 360 Instinct MP

Raketė suaugusiems
Head Graphene 360 Instinct MP

184,00 €
126,40 €
Sutaupote 32%
Pasiekiami dydžiai:
Teniso raketė Yonex VCORE 100 Galaxy Black (300g) + STYGOS + TEMPIMAS
Teniso raketė Yonex VCORE 100 Galaxy Black (300g) + STYGOS + TEMPIMAS

Teniso raketė
Yonex VCORE 100 Galaxy Black (300g) + STYGOS + TEMPIMAS

214,00 €
180,90 €
Sutaupote 16%
Pasiekiami dydžiai:
IŠPARDAVIMAS
Raketė suaugusiems Dunlop Biomimetic M 2.0
Raketė suaugusiems Dunlop Biomimetic M 2.0

Raketė suaugusiems
Dunlop Biomimetic M 2.0

145,00 €
91,90 €
Sutaupote 37%
Pasiekiami dydžiai:
IŠPARDAVIMAS
Raketė suaugusiems Prince Tour 100 (16x18)
Raketė suaugusiems Prince Tour 100 (16x18)

Raketė suaugusiems
Prince Tour 100 (16x18)

174,00 €
82,40 €
Sutaupote 53%
Pasiekiami dydžiai: